Всесвіт

Сіхоте-алінський, впав на території срср

Сіхоте-алінський являє собою залізний метеорит, який потрапивши в атмосферу розпався на безліч частин. Із-за чого його також називають залізний метеоритний дощ.

Метеоритний дощ – це множина падіння метеоритних частин в процесі руйнування великого метеоритного тіла при попаданні в атмосферні шари.

Що важливо, один метеорит при падінні утворює на поверхні кратер, таке поглиблення, можна сказати, яму. А ось метеоритний дощ випадає і розлітається на території або в поле, де розсіяні його осколки.

Цікаві факти

Отже, Сіхоте-алінський впав 12 лютого 1947 року о 10 год 38 хв на території СРСР в Приморському краї, в районі селища Бейцухе (зараз перейменований в село Метеоритний). Якщо точніше, то його падіння відбулося в Уссурійській тайзі в горах Сіхоте-Алінь на Далекому Сході. До речі, звідси й назва нашого залізного гостя.
Як вже зазначалося, при падінні він зруйнувався, потрапивши на як залізний дощ на поверхню в 35 квадратних кілометрів. До того ж деякі частини приземлилися в області тайги. Де, власне кажучи, виявили понад 100 кратерів і воронок діаметром від 1 до 30 метрів.

Звичайно ж, Сіхоте-алінський викликав величезний інтерес. Особливу увагу до нього, ясна річ, виявили вчені. Було проведено одне дослідження і не одна експедиція. Притому вивчали область падіння, збирали залишки метеорита.

А ось хімічний аналіз показав, що Сіхоте-алінський складається з заліза на 94%, нікелю на 5,5%, кобальту 0,38%, а також містить невелику частку вуглецю, сірки, фосфору і хлору. Причому його однорідний хімічний склад формує довільні кристали. Що, ймовірно, і сприяло руйнуванню.
Разом з тим, якщо згадати які види метеоритів бувають за способом виявлення, то наш є падінням. Бо він був спостерігаємо на небі і знайдений відразу після падіння. До речі, момент падіння бачили місцеві жителі, але ось місце, куди він упав, знайшли і показали льотчики Далекосхідного геологічного управління.

Трохи інформації про Сіхоте-алінський

Так як Сіхоте-алінський зазнав руйнування і потрапив на земну поверхню частинами, то точно та реально оцінити його масу практично неможливо. Хоча він відноситься до найбільш великих метеоритів, що впали на Землю.
За даними вчених, маса його осколків становить від 60 до 100 тонн. Як виявилося, офіційно зібрали понад 3500 уламків, які в сукупності важать 27 тонн. Крім того, пошуком і збором різноманітних типів метеоритів, в тому числі і Сіхоте-Алінський, займаються не тільки вчені і не тільки офіційні наукові експедиції. Так ось імовірно маса так сказати неофіційних, нелегальних частин цього космічного тіла може бути більше 30 тонн метеоритної речовини.

Крім цього, що близько половини від загальної маси прибульця так і залишилася не знайденою. Вони можуть зберігатися на дні водойм, на болотах, а якась частина з них може мати малий розмір, що ускладнює їх пошук.
Варто відзначити, найбільший цілий осколок важить 1745 кг. Правда, є і інші чималі шматки метеоритного тіла, які важать від 1000 кг і менше.

Незважаючи на те, що Сіхоте-Алинский за 80 років максимально вивчений, були проведені різні аналізи і зібрано, написано безліч інформації, він все так само викликає до себе інтерес. За рахунок великої кількості знайденого метеоритного речовини, його фрагменти є в багатьох музеях світу.
Більш того, відомі метеорити і їх зразки відкрито продають, і наш не виняток. На подив, пропозицій дуже багато, але дійсність викликає питання. Хоча багато уламки дійсно є частиною метеоритного дощу, який випав у Приморському краї.

Насправді, Сіхоте-алінський і місце його падіння досліджуються досі. Тим більше, що значна частина так і не знайдена. Оскільки він є одним з найбільших метеоритів у світі, важко уявити який обсяг захований ще на Землі.
Нарешті, відзначимо, що саме явище Сіхоте-Алінського метеоритного дощу унікально і дивно. Між іншим, він відрізняється багатством випали осколків та їх загальною масою. Звичайно, з часом кількість речовини зменшується, але від цього його значимість лише збільшується. Не тільки наукова, але ринкова. Що і говорити, якщо уламки подібних космічних тіл продаються за мільйони.